Affärslivet

Bolag · Aktiebolag

MPP MediaTec Group AB

MPP MediaTec Group ABs organisationsnummer är 556727-6208. MPP MediaTec Group AB är ett aktiebolag i Bromma, registrerat 2007. Här är bolagsfakta, bransch och verksamhet — med källa till Bolagsverket.

556727-6208
Organisationsnummer
19 år
Bolagets ålder
Bromma
Säte
Status (Bolagsverket)

✓ Verifierad mot Bolagsverket · hämtad 2026-06-28

Vad datan säger om MPP MediaTec Group AB

Registrerat 2007 är MPP MediaTec Group AB ett moget bolag, 19 år gammalt på den svenska marknaden.

Affärslivets läsning av offentlig registerdata (Bolagsverket, SCB, Wikidata). Detta är inte finansiell rådgivning.

MPP MediaTec Group AB – org.nr och bolagsfakta

Organisationsnummer556727-6208Bolagsverket
BolagsformAktiebolagBolagsverket
Bransch (SNI)SCB
SäteBromma (16867)Bolagsverket
Registrerad3 april 2007Bolagsverket
StatusSCB
Webbplatsct-group.comWikidata

Källa: Bolagsverket — Värdefulla datamängder, hämtad 2026-06-28.

Vad gör MPP MediaTec Group AB?

Bolaget skall bedriva professionell mediaverksamhet genom projektledning, uthyrning, försäljning och installation av ljud-, ljus- och bildteknik samt inspelning, produktion och transmission av rörliga bilder, samt idka därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen (Bolagsverket).

MPP MediaTec Group AB – omsättning och nyckeltal

Strukturerade nyckeltal (omsättning, resultat, anställda) hämtas från Wikidata och bolagets årsredovisning där de finns publikt. Vi publicerar hellre inget än en osäker siffra — varje tal källsätts.

Vanliga frågor

Vad gör MPP MediaTec Group AB?
Bolaget skall bedriva professionell mediaverksamhet genom projektledning, uthyrning, försäljning och installation av ljud-, ljus- och bildteknik samt inspelning, produktion och transmission av rörliga bilder, samt idka därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom s
Vilket organisationsnummer har MPP MediaTec Group AB?
MPP MediaTec Group ABs organisationsnummer är 556727-6208. MPP MediaTec Group AB är registrerat som aktiebolag hos Bolagsverket.
Var ligger MPP MediaTec Group AB?
MPP MediaTec Group AB har sitt säte i Bromma (16867). Källa: Bolagsverket.
Hur gammalt är MPP MediaTec Group AB?
MPP MediaTec Group AB registrerades 3 april 2007 och är 19 år gammalt.
Vilken bransch tillhör MPP MediaTec Group AB?
Uppgift saknas.
Är MPP MediaTec Group AB aktivt?
Uppgift saknas.
Är MPP MediaTec Group AB börsnoterat?
MPP MediaTec Group AB finns inte bland de bolag Affärslivet bevakar på Stockholmsbörsen — de flesta svenska bolag är onoterade.

Relaterade bolag


Källa: Bolagsverket — Värdefulla datamängder + SCB (SNI). Hämtad 2026-06-28. Org.nr 5567276208.

Bolagsfakta från offentligt register. Detta är inte finansiell rådgivning.